טיח לממ"ד

טיח לממ"ד – איך לעשות את זה נכון

עבודות טיח לממ"ד מחיר הכי זול בישראל החל מ75 ש"ח למ"ר!

מחיר מיוחד לפונים דרך האתר

עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות!

טיח בכל חלל הבית והמשרד!

שימוש רק בחומרים איכותיים טמבור ונירלט

מעל 10 שנות ניסיון עם מאות לקוחות מרוצים

שירות בפריסה ארצית ללא יוצא מן הכלל!

התקשרו עכשיו!

האם ידעתם שיש צורך בחיפוי טיח שונה לחדר ממ"ד מאשר לשאר הבית? רוב מוחלט מבין אלו שלא עוסקים בבנייה לא יודעים זאת, אך יש צורך שקיר הממ"ד יהיה טיח ייעודי שעומד בדרישות מסויימות וכן בתקנים של פיקוד העורף, כדי שהממ"ד יספק הגנה מקסימלית ליושביו.

חדר הממ"ד בא להגן מפני מתקפות טילים ולכן הוא צריך להיות אטום יותר מחדרים אחרים בבית. הטיח הרגיל שמחפים בו את הבית לא מספיק חזק לעמוד בהדף, הרסיסים או הפיצוצים שיכולים להיווצר, ולכן צריך לחפות את הממ"ד בטיח חזק יותר. אם לא עושים זאת, טיח יכול להתנתק מהקיר במקרה של פגיעת טיל ולפגוע באנשים וברכוש.

לא מחפים את כל הבית בטיח כזה משום שהוא יקר משמעותית, ובין כה וכה לא ממגנים את כל הבית מפגיעות טילים – אז ההשפעה של חוזק הטיח על השלכות מפגיעת טיל קטנה יותר בכל מקרה.

אם לא מטייחים את הממ"ד בטיח שעומד בדרישה, אישורי הבנייה של הבית יתעכבו.

סוגי טיח

יש צורך בטיח ייעודי לממ"ד גם מבפנים וגם מבחוץ

טיח פנים

טיח גבס – מתאים לטיוח שכבה בעובי של עד 7 מ"מ. אינו דורש עבודה מורכבת מידי וישנם מגוון טייחים בשוק שמתאימים לתקן של פיקוד העורף. חשוב מאוד לשים שכבה מקדימה בטרם שמים את הטיח כדי למנוע הידבקות של לכלוך ואבק, שיפגעו בחוזק הטיח לאחר מכן.

טיח צמנטי – טיח "כבד" יותר שמשתמשים בו כאשר יש צורך ליישר את הקירות ולא רק לכסות אותם. שכבת טיח צמנטי תהיה עבה יותר משל טיח גבס.

בנוסף, בתוך הממ"ד יש צורך להתקין שכבה נוספת של רשת טיח בחלק החיצוני של שכבת הטיח, כדי למנוע התנתקות של חלקי טיח במקרה של פגיעה בחדר.

חשוב מאוד לבחור בטיח איכותי מחברה מוכרת, אשר ידוע שאינו נסדק ומסוגל לכסות את הקירות באופן חלק לחלוטין, וגם בחברה מוכרת המתמחה בטיוח – דוגמת "אל הצבע". אם בוחרים בטיח איכותי אך מורחים אותו בצורה לא מספיק טובה – התוצאה לא תיתן את הבידוד המתאים ולא תהיה מספיק חזקה לעמוד במקרה של פגיעה.

טיח חוץ

את הממ"ד חשוב לכסות מבחוץ בטיח תרמי, כדי למנוע עיבוי וכדי לבודד אותו יותר טוב מחום ומקור. הממ"ד עשוי מבטון, ובטון אינו חומר מבודד, כך שאי אפשר לדלג על טיוח טרמי מבחוץ אם לא רוצים ליצור בעיות טמפרטורה בפנים החדר.

בדרך כלל שכבת טיח החוץ תהיה עבה יחסית, כדי לספק בידוד מיטבי. עם זאת העובי יכול להשתנות – באזור המרכז הטמפרטורה נוחה יותר ולכן אין צורך בבידוד הרמטי, בשונה מבידוד באזור הדרום למשל.

גם את טיח החוץ חשוב לבחור מחברה אמינה, איכותית ומוכרת, וגם במקרה זה חשוב להקפיד על ביצוע בידי חברה המתמחה בכך. 

טיח לממ"ד עם אל הצבע

כמו שאמרנו עבודת טיח לממד הוא שיטת עבודה שדורשת בעל מקצוע מיומן ומנוסה. אנחנו אל הצבע ואנחנו מומחים בעבודות טיח ועבודות צבע בכל חללי הבית כבר מעל 10 שנים עם מאות לקוחות מרוצים. נשמח לייעץ לכם בחינם ולתת לכם ידע שיעזור לכם בלקיחת ההחלטות שלכם. צרו איתנו קשר עכשיו אנחנו מחכים לכם!

טיח לממ"ד

רוצים לקבל מידע נוסף על טיח לממ"ד?

 אנחנו נשמח לעזור לכם, השאירו פניה עכשיו!

או התקשרו עכשיו !

עבודות נוספות

רוצים מידע נוסף ? השאירו לנו פניה עכשיו ונחזור אליכם מיד

עוד כתבות מעניינות